Projkab PP-017

Projekty i Realizacje : Domy z poddaszem

4 800 zł

Opis:

Projekt „Projkab PP-017” to projekt domu wolnostojącego dla osób posiadających wąską działkę. Dzięki ścianie oddzielenia przeciwpożarowego obiekt może zostać zrealizowany także w granicy działki. Dom zaprojektowano z myślą o jedno bądź dwupokoleniowej rodzinie, z możliwością wydzielenia odrębnego mieszkania na poddaszu. Bryła budynku o prostej formie, z dachem dwuspadowym nad częścią mieszkalną oraz dachem płaskim nad garażem dwustanowiskowym. Mimo tradycyjnego kształtu, dzięki zróżnicowanej fakturze elewacji, zaakcentowanej okładziną drewnianą w strefie wejściowej oraz tarasem nad garażem dom prezentuje się nowocześnie.

W domu zaprojektowano funkcjonalny układ pomieszczeń. Strefę wejściową do budynku podkreśla zaakcentowany podcień. Dzięki wydzielonej komunikacji w sposób bezkolizyjny z wiatrołapu można przejść do pomieszczeń zlokalizowanych na poddaszu. W bezpośrednim sąsiedztwie wiatrołapu znajduje się garderoba/pralnia oraz dostępna z garażu kotłownia. Na parterze zlokalizowano kuchnię połączoną z salonem i jadalnią oraz wydzieloną pod schodami spiżarnię. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Program parteru dopełnia łazienka oraz dodatkowy pokój. Zarówno z salonu jak i sypialni można wejść na obszerny taras – idealne miejsce do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu.Na poddasze prowadzą dwubiegowe schody dostępne z wiatrołapu, gdzie zaprojektowano trzy komfortowe pokoje, garderobę oraz dwie łazienki. Dodatkowym atutem jest wydzielony aneks kuchenny, dzięki czemu kondygnacje poddasza można potraktować, jako oddzielne mieszkalnie – dom dwupokoleniowy. Dopełnieniem układu funkcjonalnego poddasza jest duży taras nad garażem dostępny z pokoju z wydzieloną i w pełni wyposażoną łazienką.

Zaprezentowany projekt domu „Projkab PP-017” jest przeznaczony dla osób posiadających wąską działkę i poszukujących domu funkcjonalnego o klasycznej bryle, nieskomplikowanej konstrukcji oraz nowoczesnym charakterze.

Zamów projekt:

Powierzchnia:

Powierzchnia zabudowy 177,11 m2
Powierzchnia użytkowa
w tym:
           powierzchnia podstawowa
           powierzchnia pomocnicza
154,66 m2

83,20 m2
71,46 m2
Powierzchnia techniczna 54,52 m2
Powierzchnia mieszkalna 111,35 m2
Powierzchnia całkowita 291,48 m2
Kubatura brutto 895,00 m3

Wymiary:

Wysokość w kalenicy 7,70 m
Kąt nachylenia dachu 35 stopni
Wymiary budynku 19,35m x 11,00m
Minimalne wymiary działki 28,35m x 15,00m

Pomieszczenia:

Ilość miejsc postojowych 2
Ilość łazienek 3
Ilość sypialni 4

Technologia:

Fundamenty Tradycyjne żelbetowe ławy fundamentowe
Ściany Dwuwarstwowe - pustak 25cm + wełna mineralna 20cm
Stropy Żelbetowe
Schody Żelbetowe
Dach Dwuspadowy
Poszycie dachowe Dach płatwiowo-kleszczowy, kryty dachówką ceramiczną / stropodach betonowy kryty membraną
Elewacje Tynk, deski elewacyjne, płytki klinkierowe
Ogrzewanie Paliwo stałe
Wentylacja Grawitacyjna

Wizualizacja: