Projkab PP-013

Projekty i Realizacje : Domy z poddaszem

4 600 zł

Opis:

Projekt „Projkab PP-013” to projekt parterowego domu jednorodzinnego, z poddaszem użytkowym i piwnicą. Budynek ten stanowi ciekawe połączenie efektownej aranżacji elewacji z funkcjonalną przestrzenią wewnętrzną. Strefę wejściową budynku, jak wejście na taras podkreślono podcieniem oraz ciekawym wykończeniem. Wnętrze prezentuje komfortowy program użytkowy, w którym przewidziano strefę dzienną na parterze oraz strefę prywatną na poddaszu.

Prezentowany budynek jest obiektem całkowicie podpiwniczonym. W części podziemnej zaprojektowano trzy duże pomieszczenia, stanowiące przestrzeń gospodarczą budynku. W części tej zlokalizowana jest także kotłownia na paliwo stałe, ze składem opału i dodatkowym zsypem. Przestrzeń podziemna posiada niezależne wyjście z budynku.

W części nadziemnej znajdziemy wiatrołap z oddzielną, praktyczną garderobą. Dalej zlokalizowana jest nieduża łazienka, w której bez problemu zamontujemy prysznic, umywalkę oraz ubikację. Atutem jest tutaj dodatkowy pokój stanowiący miejsce odpoczynku dla gości. Na parterze zaprojektowano przestronny, komfortowym salon z kominkiem, nadającym klimat pomieszczeniu. Salon swobodnie łączy się z jadalnią, z której poprzez szerokie przeszklenie dostępny jest taras. Mieszkańcy domu mają do dyspozycji dobrze doświetloną, otwartą, dużą kuchnię, w której można przewidzieć wysoką zabudowę, wygodny blat roboczy oraz barek śniadaniowy.

W strefie prywatnej, znajdującej się na poddaszu zaprojektowano dwa, pełne naturalnego doświetlenia pokoje z balkonem. Pokoje można bez problemu wyposażyć w pojemne szafy, kanapy i biurka. Komfortową przestrzeń wyłącznie dla rodziców stanowi duża sypialnia z niezależną, prywatną garderobą i miejscem na biurko. Dopełnieniem układu jest w pełni funkcjonalna, jasna łazienka. Prezentowany projekt domu powiększa kolekcję domów mieszkalnych, jednorodzinnych z poddaszem użytkowym.

Zamów projekt:

Powierzchnia:

Powierzchnia zabudowy 109,04 m2
Powierzchnia użytkowa
w tym:
           powierzchnia podstawowa
           powierzchnia pomocnicza
203,54 m2

88,25 m2
115,29 m2
Powierzchnia techniczna 21,01 m2
Powierzchnia mieszkalna 107,78 m2
Powierzchnia całkowita 315,44 m2
Kubatura brutto 946,00 m3

Wymiary:

Wysokość w kalenicy 8,47 m
Kąt nachylenia dachu 38 stopni
Wymiary budynku 9,40m x 11,60m
Minimalne wymiary działki 17,90m x 19,60m

Pomieszczenia:

Ilość miejsc postojowych -
Ilość łazienek 2
Ilość sypialni 4

Technologia:

Fundamenty Tradycyjne żelbetowe ławy fundamentowe
Ściany Dwuwarstwowe - pustak 25cm + styropian 20cm
Stropy Żelbetowe
Schody Żelbetowe
Dach Dwuspadowy
Poszycie dachowe Dach płatwiowo-kleszczowy, kryty dachówką ceramiczną
Elewacje Tynk, deski elewacyjne, płyty elewacyjne np. HPL
Ogrzewanie Paliwo stałe
Wentylacja Grawitacyjna

Wizualizacja: