Projkab PP-019

Projekty i Realizacje : Domy parterowe

5 100 zł

Opis:

Projekt „Projkab PP-019” to nowoczesny projekt domu parterowego z dachem wielospadowym oraz garażem dwustanowiskowym. Zwarta, niska bryła budynku doskonale wpisuje się w otaczający krajobraz. Elegancki wygląd domu zapewnia narożne przeszklenie w kuchni oraz ciekawe, nowoczesne wykończenie elewacji.

Wyraźnie wysunięty, przed główną bryłę budynku garaż tworzy zaciszną strefę wejściową. Dom przeznaczony jest dla 4-5 osobowej rodziny.

Budynek wyróżnia się funkcjonalnym układem wewnętrznym, z czystym podziałem stref użytkowania. Z wiatrołapu możemy przejść do otwartej części dziennej, jak również do części garażowo-gospodarczej (poprzez garderobę). Garderoba stanowi tutaj więc naturalną barierę między częścią mieszkalną a garażową. Reprezentacyjna strefa dzienna to jasna, wygodna przestrzeń, idealna do wspólnego spędzania czasu rodziny i spotkania z przyjaciółmi. Tworzy ją przestronny salon z jadalnią i otwartą kuchnią z barkiem śniadaniowym. W ogromnym salonie mieści się narożna sofa, zaś w jadalni duży stół na uroczystości rodzinne. Szerokie, liczne przeszklenia w salonie pięknie doświetlają wnętrza oraz tworzą efekt wizualnego przenikania się przestrzeni wewnętrznej z ogrodem. W strefie ogrodowej przewidziano ażurowe zadaszenie, stanowiące miejsce relaksu i odpoczynku użytkowników. Atutem kuchni jest duża ilość blatów roboczych oraz pojemna spiżarnia na przetwory spożywcze. Część dzienną uzupełniono o niewielką, oddzielną toaletę. Zaciszna strefa nocna wypełnia drugą część domu. Z korytarza dostępne są tutaj cztery funkcjonalne pokoje, wśród nich sypialnia rodziców z zabudowanymi szafami i wyjściem na taras. Dla wygody mieszkańców w strefie prywatnej zaprojektowano przestronną łazienkę z dwiema umywalkami, ubikacją, bidetem, prysznicem i wanną. Przewidziano tutaj również dodatkowe pomieszczenie na pralnię oraz garderobę dostępną dla wszystkich mieszkańców.

Zaplecze gospodarcze w prezentowanym projekcie uzupełnia dwustanowiskowy garaż, a także kotłownia gazowa, z osobnym wejściem z zewnątrz. W projekcie przewidziano możliwość adaptacji strychu na poddasze użytkowe.

„Projkab PP-019” to projekt budynku dla zwolenników nowoczesnej architektury, a także rodzin z dziećmi, którzy z pewnością dostrzegą wygodę płynącą z użytkowania domów o jednej kondygnacji.

Zamów projekt:

Powierzchnia:

Powierzchnia zabudowy 261,83 m2
Powierzchnia użytkowa
w tym:
           powierzchnia podstawowa
           powierzchnia pomocnicza
157,61 m2

99,07 m2
58,54 m2
Powierzchnia techniczna 53,81 m2
Powierzchnia mieszkalna 120,07 m2
Powierzchnia całkowita 371,91 m2
Kubatura brutto 1443,30 m3

Wymiary:

Wysokość w kalenicy 7,66 m
Kąt nachylenia dachu 35 stopni
Wymiary budynku 17,75m x 21,90m
Minimalne wymiary działki 24,75m x 29,90m

Pomieszczenia:

Ilość miejsc postojowych 2
Ilość łazienek 2
Ilość sypialni 4

Technologia:

Fundamenty Tradycyjne żelbetowe ławy fundamentowe
Ściany Dwuwarstwowe - pustak 25cm + styropian 20cm
Stropy Żelbetowe
Schody Brak
Dach Wielospadowy
Poszycie dachowe Dach płatwiowo-kleszczowy, kryty dachówką ceramiczną
Elewacje Tynk, deski elewacyjne, płyty elewacyjne np. HPL
Ogrzewanie Gazowe
Wentylacja Grawitacyjna

Wizualizacja: