Projkab PP-014

Projekty i Realizacje : Budynki usługowe

do ustalenia

Opis:

Projekt „Projkab PP-014” to projekt nowoczesnego budynku usługowego biurowo-magazynowego. Budynek ten składa się z trzech prostopadłościennych brył. Pierwszą i środkową bryłę wykonano w konstrukcji murowanej z żelbetowymi stropami. Przewidziano tutaj część usługową idealną pod powierzchnię handlową i biurową. Tylną bryłę projektuje się w konstrukcji mieszanej murowanej i stalowej, gdzie zlokalizowano ogromną przestrzeń magazynową. Prezentowany budynek zawiera wszystkie potrzebne pomieszczenia do prowadzenia działalności gospodarczej.

 
W pierwszej bryle budynku (bryła frontowa), na parterze zaprojektowano klatkę schodową, stanowiącą komunikację pomiędzy piętrami, a także drogę ewakuacyjną. Znajduje się tutaj zamknięta sala sprzedaży z dużymi przeszkleniami. Dodatkowym jej atutem jest niewielki schowek, pełniący rolę podręcznego magazynku. Prezentowane wnętrze pozwala na swobodną aranżację i dopasowanie do indywidualnych potrzeb klientów. Na piętrze przewidziano sekretariat oraz pomieszczenie biurowe. Do części usługowej (sala sprzedaży) oraz do części biurowej, znajdującej się na piętrze przewidziano główne wejście z boku budynku.
W środkowej bryle budynku, na parterze przewidziano dużą salę sprzedaży, pomieszczenie socjalne dla pracowników, wc męskie i damskie z przedsionkiem, szatnie z dodatkowym wc, natryski, warsztaty z narzędziami. Na piętrze znajdują się przestronne, jasne pomieszczenia biurowe, służące jako sale konferencyjne czy gabinety spotkań. Zaprojektowano wc męskie i damskie z przedsionkiem, a także pomieszczenie socjalne, stanowiące miejsce konsumpcji i odpoczynku użytkowników. Dostęp do części usługowej znajdującej się na parterze oraz do części socjalnej i szatni zapewniono bezpośrednio z boku budynku, dla każdego z nich osobno. Dodatkowo przewidziano przejście pomiędzy bryłami. Dostęp do części znajdującej się na piętrze wykonano poprzez klatkę schodową znajdującą się w frontowej bryle budynku.
 
W części tylnej projektuje się ogromną przestrzeń przeznaczoną pod magazyn dla istniejących usług. Przewidziano tutaj kotłownię na paliwo stałe, ze składem opału i zsypem.

Zamów projekt:

Powierzchnia:

Powierzchnia zabudowy 548,53 m2
Powierzchnia użytkowa
w tym:
           powierzchnia podstawowa
           powierzchnia pomocnicza
492,38 m2

259,53 m2
232,85 m2
Powierzchnia techniczna 210,70 m2
Powierzchnia mieszkalna -
Powierzchnia całkowita 851,47 m2
Kubatura brutto 3849,00 m3

Wymiary:

Wysokość w kalenicy 8,08 m
Kąt nachylenia dachu 3 stopnie
Wymiary budynku 13,05m x 43,40m
Minimalne wymiary działki 21,05m x 51,60m

Pomieszczenia:

Ilość miejsc postojowych -
Ilość łazienek -
Ilość sypialni -

Technologia:

Fundamenty Tradycyjne żelbetowe ławy fundamentowe
Ściany Dwuwarstwowe - pustak 30cm + wełna 20cm / 24cm + wełna 20cm
Stropy Żelbetowe
Schody Żelbetowe
Dach Płaski
Poszycie dachowe Żelbetowy - w części frontowej i środkowej, kryty papą termozgrzewalną lub membraną
Stalowy - w części tylnej, kryty płytami warstwowymi
Elewacje Tynk, deski elewacyjne, płyty elewacyjne np. HPL
Ogrzewanie Paliwo stałe
Wentylacja Grawitacyjna, mechaniczna

Wizualizacja: