Projkab PP-015

Projekty i Realizacje : Domy parterowe

4 800 zł

Opis:

Projekt „Projkab PP-015” to nowoczesny dom jednorodzinny przeznaczony dla działek o dużym nachyleniu terenu. Budynek wolnostojący, parterowy podpiwniczony zaprojektowany z myślą o 4-5 osobowej rodzinie. Projekt domu cechuje prosta bryła, jasny i czytelny układ pomieszczeń oraz nowoczesne wykończenie elewacji.

Na parterze zlokalizowano zarówno strefę dzienną, jak i nocną. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną, którą tworzy obszerny salon z jadalnią oraz funkcjonalna kuchnia połączona ze spiżarnią. W salonie zaprojektowano duże przeszklenia oraz kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Zarówno z salonu jak i kuchni można wejść na taras - miejsce odpoczynku i relaksu. W obrębie głównego wejścia znajduje się wydzielona klatka schodowa prowadząca do części podziemnej. Nieco dalej znajduje się sypialnia rodziców, którą można zaadaptować na pokój dla gości lub gabinet. W budynku zaprojektowano dwie łazienki, jedna w strefie dziennej przeznaczona dla domowników i gości, natomiast druga ukryta w strefie nocnej wyłącznie dla domowników. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny.

Z uwagi na usytuowanie budynku na działce o znacznym spadku terenu budynek zaprojektowano, jako podpiwniczony. W części podziemnej zaprojektowano obszerny garaż dwustanowiskowy, który jest niewidoczny z poziomu głównego wejścia do budynku. W piwnicy znajduje się również, spora kotłownia oraz skład opału, pozwalający na zastosowanie w domu ogrzewania na paliwo stałe. Pozostałą część piwnic zaadaptowano na pomieszczenia gospodarcze, mogące służyć, jako pomieszczenia do przechowywania narzędzi lub przetworów.

„Projkab PP-015” to dom o cechach charakterystycznych dla domu nowoczesnego, idealnego dla osób ceniących najnowsze rozwiązania, a posiadających działkę na skarpie.

Zamów projekt:

Powierzchnia:

Powierzchnia zabudowy 192,09 m2
Powierzchnia użytkowa
w tym:
           powierzchnia podstawowa
           powierzchnia pomocnicza
224,41 m2

90,64 m2
133,77 m2
Powierzchnia techniczna 71,75 m2
Powierzchnia mieszkalna 118,26 m2
Powierzchnia całkowita 378,00 m2
Kubatura brutto 1132,00 m3

Wymiary:

Wysokość w kalenicy 6,84 m
Kąt nachylenia dachu 3 stopnie
Wymiary budynku 15,10m x 15,90m
Minimalne wymiary działki 27,10m x 24,80m

Pomieszczenia:

Ilość miejsc postojowych 2
Ilość łazienek 2
Ilość sypialni 4

Technologia:

Fundamenty Tradycyjne żelbetowe ławy fundamentowe
Ściany Dwuwarstwowe - pustak 25cm + styropian 20cm
Stropy Żelbetowe
Schody Żelbetowe
Dach Płaski
Poszycie dachowe Dach płatwiowo-krokwiowy, kryty papą termozgrzewalną lub membraną
Elewacje Tynk, deski elewacyjne, płyty elewacyjne np. HPL
Ogrzewanie Paliwo stałe
Wentylacja Grawitacyjna

Wizualizacja: